Odpowiedź na pytanie, dlaczego bierzemy pożyczki może wydawać się łatwa, ale tak naprawdę ile ludzi, tyle powodów zaciągania pożyczek i kredytów. Natomiast przyczyna jest zazwyczaj tylko jedna, czyli brak pieniędzy.

Nasze zarobki należą do jednych z najniższych na Starym Kontynencie biorąc pod uwagę tzw. siłę nabywczą pieniądza. Ponadto najwięcej spośród wszystkich narodów Unii Europejskiej płacimy za gaz, żywność, energię elektryczną czy benzynę. Nikogo nie dziwi, więc fakt, iż bardzo chętnie korzystamy z wszelkiego typu kredytów bankowych. Niestety| aby otrzymać pieniądze z banku trzeba spełnić wiele formalnych wymagań, dostarczając chociażby zaświadczenia z Urzędu Skarbowego czy ZUS-u, a także wykazując się krystalicznie czystą historią kredytową. W ten sposób bank określa naszą zdolność kredytową, a jeśli jest niezadowalająca, to nie mamy co liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt.

Wówczas można zdecydować się na skorzystanie z oferty którejś z instytucji pozabankowych, udzielających pożyczek. Znajdziemy je w każdym mniejszym i większym mieście, ale najlepiej poszukiwania zacząć w sieci. Niemal każda firma pożyczkowa ma swoją stronę internetową, na której można zapoznać się z ofertą, a także skorzystać z kalkulatora ratalnego. Z jego pomocą obliczymy wysokość rat, dzięki czemu będziemy wiedzieć, jaki jest całkowity koszt pożyczki.Umożliwi nam to porównanie kilku ofert i wybranie takiej, która będzie najkorzystniejsza pod względem finansowym. Jest to bardzo ważne, ponieważ pożyczkę bierzemy przecież po to, by zdobyć dodatkowe środki pieniężne, a nie spłacać ogromne raty i zadłużać się coraz bardziej.

Taki krótki rekonesans, to najlepszy sposób na znalezienie taniej pożyczki od ręki. Zazwyczaj wystarczy tylko dowód, aby wniosek został rozpatrzony pozytywnie, a gotówka znalazła się na naszym koncie lub została przywieziona pod wskazany adres. Pamiętajmy jednak by nie korzystać z takich możliwości zbyt często, gdyż zaciąganie zbyt wielu pożyczek, to prosta droga do spirali długów, z której naprawdę trudno się wydostać.