Produkt finansowy doskonale znany na polskim rynku od wielu lat i cieszący się wciąż coraz to większą popularnością. To oczywiście lubiana przez wszystkich pożyczka bez zaświadczeń, która ma wiele zalet. Opiszemy dziś mechanizm jej funkcjonowania, zwracając dużą uwagę na to, co jest w niej ważne oraz jak należy się starać o jej otrzymanie. Po pierwsze, udzielaniem pożyczek bez zaświadczeń zajmują się nie banki, ale prywatne firmy pożyczkowe.

To one posiadają możliwości do tego, aby oferować pożyczki na uproszczonych zasadach, czyniąc je łatwiej dostępnymi dla każdej osoby, która zechce z nich korzystać. Jakie trzeba spełniać warunki, aby pożyczka bez zaświadczeń była również dla ciebie? Przede wszystkim trzeba być obywatelem Polski i mieć ukończonych 18 lat. Ten drugi warunek jest jednak umowny, ponieważ niektóre firmy pożyczkowe mogą wymagać tego, aby ich klienci mieli ukończone na przykład 21 lat. Dlaczego? Powodów jest kilka – większe możliwości spłaty pożyczki, posiadanie zatrudnienia oraz większa odpowiedzialność takich osób za swoje zobowiązania finansowe.

Pożyczka bez zaświadczeń

Co trzeba zrobić, aby została ci udzielona pożyczka bez zaświadczeń? Musisz w pierwszej kolejności odnaleźć firmę, która zajmuje się ich udzielaniem. To nie takie trudne, jak może się wydawać. Wpisując w wyszukiwarkę słowo chwilówka, otrzymasz listę kilkunastu znanych firm, zajmujących się taką działalnością. Składanie wniosków o pożyczkę bez zaświadczeń jest proste i polega na wypełnieniu wniosku internetowego. Ma on postać prostego formularza, który uzupełniamy swoimi danymi personalnymi i adresem zamieszkania. Należy również określić wysokość, w jakiej chcemy aby pożyczka bez zaświadczeń została nam udzielona. W większości firm mamy do wyboru naprawdę różne sumy, wynoszące od 500 złotych do nawet kilku tysięcy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że te maksymalna wartości są zarezerwowane dla stałych klientów, posiadających już historię kredytową w takiej firmie. Aby ją zbudować, należy regularnie sięgać po ich pożyczki.