Robisz zakupy w centrum handlowym, znajdujesz produkt swoich marzeń, akurat w wyjątkowej okazji lub wersji limitowanej…ale w portfelu i na karcie…pustki…! Zamiast odkładać zakup na później albo czekać na cudowne zrządzenie losu, lepiej wziąć pożyczkę na dowód od ręki i spełnić swoje marzenie. Ale jak to zrobić będąc w miejscu takim jak centrum handlowe? Z pomocą wychodzi firma pożyczkowa Vivus!

Vivus to dobrze prosperująca, coraz bardziej popularna firma pożyczkowa na polskim rynku. Umożliwia wzięcie pożyczek bez zaświadczeń szybko i bez zbędnych formalności. Co więcej, od niedawna Vivus wprowadził nieznane do tej pory w Polsce gotówkomaty, które umożliwiają wzięcie natychmiastowej pożyczki na dowód bez pośrednictwa agenta.

Jak to działa? Podchodzisz do gotówkomatu umieszczanego najczęściej w ruchliwych punktach handlowych i wypłacasz gotówkę…tak jak z bankomatu! Gotówkomat Vivusa niewiele różni się od przeciętnego bankomatu. Jest on w rozpoznawalnym zielonym, vivusowym kolorze, a zamiast wypłaty z konta oferuje on wzięcie pożyczki nawet do 1600 zł bez dodatkowych kosztów i bez formalności. Zamiast karty płatniczej wkładamy do niego dowód osobisty i już mamy gotówkę od ręki!

Minusem konfrontacji z maszyną jest zredukowana opcja kwoty jaką możemy pożyczyć (300, 800, 1200 lub 1600zł), a także ograniczony czas spłaty pożyczki bez możliwości negocjacji. Przy pobieraniu pożyczki należy podać swój numer telefonu, na który zostanie wysłany specjalny kod weryfikujący, który następnie należy wpisać w maszynie. podajemy tam także dane z dowodu osobistego.

Po wykonaniu tych operacji, dowód wkładamy do gotówkomatu, który skanuje nasze zdjęcie. Następnie warto się uśmiechnąć, gdyż gotówkomat zrobi nam…zdjęcie…! Po co taki zabieg? Potwierdzeniem naszej tożsamości zajmuje się człowiek, któremu zostają przesłane nasze dane, nie maszyna. Sam gotówkomat posiada mechanizmy które umożliwiają sprawdzenie czy dowód nie został skradziony lub sfałszowany. Wyklucza to wyłudzenie pożyczki na cudzy dowód.

Na koniec należy potwierdzić dane i czekać na sms potwierdzający z kodem, który należy wpisać w gotówkomacie, lub sms odrzucający nasz formularz o pożyczkę ze względu na niezgodność danych.

Wzięcie pożyczki na dowód w ten sposób zajmuje około 15 minut. Czy to długo, czy krótko – pozostawiamy to już Twojej ocenie. Niewątpliwie jednak jest to pewne ułatwienie w kwestii pożyczania pieniędzy na dowód w wygodnym miejscu i czasie.