Jeśli zastanawiałeś się nad skorzystaniem z pożyczki bez zaświadczeń, prawdopodobnie pierwsze pytanie, które przyszło ci do głowy, to ile za taką pożyczkę zapłacisz. W niniejszym artykule odpowiadamy na to pytanie.

Jeśli zastanawiasz się nad skorzystaniem z jednej z wielu ofert pożyczki bez zaświadczeń, musisz być świadomy kosztów jakie z nią będą się wiązały. Oczywistym jest fakt, że jeśli jakiś bank lub instytucja pożycza ci pieniądze, to chce mieć z tego jakieś korzyści, korzyści finansowe. Ale czy ten fakt powinien przekreślić produkt jakim jest pożyczka gotówkowa? Absolutnie nie. Może się bowiem okazać, że strata, którą poniesiesz nie pożyczając pieniędzy będzie większa niż sam koszt pożyczki. O jakich zatem kosztach mówimy?

Jednym z kosztów są same odsetki. Są one naliczane od kwoty pożyczki. Pamiętaj jednak drogi czytelniku o tym, że odsetki podawane są w skali rocznej, nie wystarczy więc przemnożyć procent i kwotę, aby dowiedzieć się ile zapłacimy za pożyczkę. Wpływ na tą wartość ma również czas spłaty pożyczki. Tak więc kwota pożyczona na tydzień będzie nas kosztować mniej, niż jeślibyśmy chcieli spłacać ją przez pół roku.

Na koszt pożyczki bez zaświadczeń składa się również prowizja, nazywana czasem również opłatą wstępną. Jest to kwota, która musimy zapłacić za to, że zostanie nam udzielona pożyczka gotówkowa. Wysokość tej opłaty może się różnić, natomiast warto do kwestii kosztów podejść całościowo. To znaczy, że jeśli jedna oferta zawiera niskie oprocentowanie, ale wyższą prowizję, może być porównywalna z inną ofertą w której oprocentowanie może być wyższe, natomiast dzięki niskiej opłacie wstępnej okaże się, że oferty w naszym przypadku (przy danej kwocie i terminie zaciągnięcia pożyczki) będą niemal bez różnicy.

Warto również nie zapominać o koszcie ubezpieczenia. Bank lub instytucja może wymagać dodatkowego ubezpieczenia kredytu, ubezpieczenia na życie czy od utraty pracy. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę te wszystkie koszty, może się okazać, że warto je zapłacić, gdyż pożyczka gotówkowa jest bardzo atrakcyjnym produktem.