Problemy finansowe studenta to temat, który jest powszechnie znany. Obecny jest nie tylko w rozmowach międzyludzkich, obecny jest również w dziełach kultury, a nawet w dowcipach, które przeniosły się do języka powszedniego. Czy kondycja finansowa studentów naprawdę wygląda aż tak źle? Na pewno młody człowiek, który nadal jeszcze stoi na progu dorosłości, potrzebuje pieniędzy na swoje wydatki. Nierzadko studia wiążą się z wyprowadzką do innego miasta, co generuje kolejne koszta. Do tego należy dołożyć też nakłady poniesione na edukację, książki, ksero, dojazdy na uczelnię. A jeść i żyć przecież też trzeba. W takich warunkach każdy nieplanowany wcześniej wydatek urasta do rangi wielkiego problemu. Na szczęście nie jest to problem, z którym nie można sobie poradzić w dzisiejszych czasach. Student zawsze może starać się o ekspresową pożyczkę, która pomoże mu uporać się z finansowymi problemami.

Dlaczego warto postarać się o pożyczkę?

pożyczka studencka

Pożyczka to doskonałe rozwiązanie problemu chwilowego braku płynności finansowej. Nie wszystkie wydatki mogą zostać przeniesione na przyszły miesiąc, czasami nie można sobie pozwolić na zwłokę. Jeśli potrzebujesz pieniędzy żeby:

  • zreperować samochód
  • kupić lub naprawić komputer
  • nie spóźnić się z opłatą za czynsz
  • kupić potrzebne książki
  • wymienić garderobę
  • …wiele, wiele innych rzeczy

Rozważ wzięcie pożyczki. Pamiętaj też, że, wbrew obiegowej opinii, kredyt i pożyczka to nie jest to samo. Dlatego, gdy bierzesz pożyczkę możesz liczyć na to, że nie odbijesz się od mur wyśrubowanych wymagań i biurokracji. Pożyczka znajduje się w zasięgu ręki każdego studenta. Dlaczego? Bo pożyczka, w odróżnieniu od kredytu, nie jest udzielana przez bank. Dlatego podmioty, które pożyczek udzielają, mogą być mniej restrykcyjne. Czym się to objawia?

Pieniądze nawet w kilkanaście minut

Są takie sytuacje, w których nie można czekać na pieniądze. Dlatego możliwość otrzymania dodatkowych pieniędzy na konto nawet w kilkanaście minut po złożeniu wniosku jest bardzo kusząca. Szybkość otrzymania pieniędzy zależy oczywiście od banku, ale będziesz mógł się nimi cieszyć najpóźniej następnego dnia roboczego.

Wypełnisz wniosek bez konieczności wychodzenia z domu

XXI wiek to wiek niesamowitego rozwoju technologicznego. Nie ma już potrzeby wychodzić z domu, by móc starać się o pożyczkę. Wniosek wypełnisz bez wychodzenia z domu. Wystarczy tylko komputer z dostępem do Internetu albo nawet wysłanie wiadomości SMS.

Formalności ograniczone do minimum

Student zazwyczaj nie jest zbyt wiarygodnym klientem dla banku. Dlatego raczej nie ma szans na kredyt bankowy. Nadmiar formalności może okazać się nie do przejścia. Całkiem inaczej to wygląda w przypadku pożyczki. Tu formalności są ograniczone do absolutnego minimum. Brak historii kredytowej, tak częsta przeszkoda dla banku, nie będzie miał żadnego znaczenia. Wystarczy tylko dowód osobisty i konto w polskim banku, by móc cieszyć się pieniędzmi.

Studenci cenią sobie wolność, niezależność i możliwość decydowania o sobie. Dzięki ekspresowej pożyczce nie będą musieli rezygnować z tych wartości.