Co to jest historia kredytowa? Najprościej to ujmując, jest to ocena twoich dotychczasowych zobowiązań finansowych względem banków. Historia kredytowa informuje o tym, czy terminowo spłacałeś raty kredytów, pożyczek i kart kredytowych, jak wiele miałeś takich zobowiązań oraz na jakie sumy. Informacje o tym mogą wiele powiedzieć o osobie, która składa wniosek o pożyczkę. Firma pożyczkowa może ocenić stopień ryzyka, który jest z tym związany. Jeśli twoja historia kredytowa nie wygląda najlepiej, to możesz się spodziewać odmowy wypłaty takiej pożyczki, jeśli natomiast masz dobrą historię, w której nie ma większych opóźnień, to pożyczka gotówkowa powinna ci zostać bez problemu wypłacona. Istnieją jednak na rynku takie firmy, których główną działalności jest pożyczka bez zaświadczeń.

Oznacza to, że nie sprawdzają one historii kredytowej swoich klientów, a jednocześnie nie wymagają przedstawiania żadnych dokumentów od pracodawcy, mających potwierdzać wysokość uzyskiwanego wynagrodzenia oraz faktu bycia zatrudnionym. Jest to bardzo duże udogodnienie, sprawiające że uzyskanie pożyczki jest znacznie szybsze i łatwiejsze niż w przypadku banków.

Pożyczki bez zaświadczeń

Daj to możliwość pożyczania pieniędzy również tym osobom, które z jakichś powodów miały w przeszłości problem z terminową spłatą zobowiązania. Powodem mogła być utrata zatrudnienia, inne, nieprzewidziane wydatki, które trzeba było regulować w pierwszej kolejności, a także zła sytuacja finansowa. Taka osoba najczęściej może zapomnieć już o tym, że jakikolwiek bank udzieli jej kolejnej pożyczki lub kredytu. Jest to jednak w dalszym ciągu możliwe w firmach, w ofertach których znajduje się pożyczka bez zaświadczeń. Wówczas wystarczy tylko wypełnić wniosek i wysłać go online. Ta szybka metoda kontaktu sprawia również, że udzielenie odpowiedzi na wniosek jest bardzo szybkie i w wielu przypadkach odpowiedź może zostać udzielona jeszcze tego samego dnia. Czy są jakieś wady takiego rozwiązania? Nie, choć niektóre osoby żałują, że maksymalna wysokości pożyczek są niższe niż w banku.