Jak pokazują liczne badania uznanych ośrodków w naszym kraju w Polsce cały czas panuje przekonanie, że prawdziwe działanie na finansach odbywa się tylko w banku. Panuje wizja, że to właśnie te instytucje najlepiej zarządzają powierzonymi im środkami, zapewniają im stałe bezpieczeństwo i umożliwiają dodatkowe pożyczki w razie potrzeby. Tak myśli praktycznie, co drugi Polak i wydaje mu się to słuszne. Pod tym względem mamy, bowiem dość mocno konserwatywne społeczeństwo.
Jednakże prawda jest taka, że wcale nie musi tak być i że nie jest ostateczną domeną korzystanie przez banki ze środków klienta. Bo nie musi się to odbyć tylko w tych firmach. Dziś, bowiem konkurencja na polskim rynku finansowym jest bardzo szeroka w najbliższym czasie na pewno się jeszcze pogłębi. Pozwoli na to wdrożenie dyrektywy unijnej, która umożliwi korzystanie ze środków i finansów różnych firm. Możliwe będzie skuteczne działanie przez jednostki i podmioty, które do tej pory z finansami nie miały nic wspólnego a teraz zapewne będą chciały rozpocząć swoją działalność w tej branży. Wszystko, dlatego, że posiadają wartościową bazę klientów, których można by wykorzystać. I w ten sposób chociażby dojdzie do tego, że zwiększone zostaną dochody firm, które oferują pożyczki pozabankowe.

Bo będą one mogły sprzedawać znacznie więcej produktów i na większą skalę niż do tej pory. Będą mogły robić to całkowicie zdalnie i zdobywać kolejnych klientów a także podmioty do współpracy. Wspólnie zapewne uda im się zmienić myślenie Polaków o finansach. Uzyskają oni, bowiem lepsze a przede wszystkim tańsze produkty, z których zapewne będą chcieli skorzystać za wszelką cenę. Nie pozostaje, więc nic innego jak tylko już teraz zaznajomić się z ofertą tych podmiotów a nawet z nich korzystać. W przyszłości takie działanie będzie, bowiem czymś normalnym. Dlatego, też warto już teraz się do niego przyzwyczaić. Bo kto pozostanie jedynie przy wykorzystaniu instrumentów i produktów bankowych to ten może stracić bardzo wiele. A tego można w prosty i wygodny sposób uniknąć.